Інформація про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради на двадцять восьмій сесії обласної ради сьомого скликання

Інформація
про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради
на двадцять восьмій сесії обласної ради сьомого скликання

Депутатами обласної ради на двадцять восьмій сесії обласної ради сьомого скликання на адресу посадових осіб було внесено один депутатський запит.

На запит депутата Кокітко Н.В. щодо недостатності коштів освітньої субвенції для виплати заробітної плати вчителям Житомирської області у розрізі ОТГ та районів станом на 01.11.2019 відповідь надала заступник начальника Управління освіти і науки облдержадміністрації Липовецька О.Г.

Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, бюджетна самостійність та фінансова незалежність місцевих бюджетів передбачає підвищення ролі та відповідальності місцевих органів влади щодо забезпечення наповнення місцевих бюджетів та належного фінансування закладів бюджетної сфери.

Питання щодо фінансування закладів бюджетної сфери, у тому числі виплата заробітної плати працівникам (у тому числі відпускних та виплати педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки) має вирішуватися місцевими органами влади за рахунок коштів державного бюджету, місцевого бюджету, коштів засновників, власних надходжень закладів освіти, грантів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

При формуванні і затвердженні місцевих бюджетів області на 2019 рік не всіма місцевими бюджетами забезпечено виконання вимог пункту 4 статті 77 Бюджетного кодексу України. Так, загальна сума недостатності в коштах на оплату праці з нарахуваннями по галузі «Освіта» становить 121,9 млн грн, у тому числі по освітній субвенції - 88,7 млн грн.

За оперативною інформацією, станом на 01.09.2019 недостатність по освітній субвенції становить 45,9 млн грн, станом на 15.11.2019 – 38,5 млн грн.

Слід зазначити, що місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування неналежним чином проводиться робота з удосконалення мережі закладів загальної середньої освіти, що призводить до неефективного використання бюджетних коштів та до ускладнення фінансування закладів освіти.

З метою недопущення заборгованості з оплати праці педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти Житомирської області, обласною державною адміністрацією, Управлінням освіти і науки облдержадміністрації, Департаментом фінансів облдержадміністрації направлялися листи у Міністерство освіти і науки України щодо здійснення перерозподілу видатків субвенцій та збільшення обсягу освітньої субвенції з державного бюджету для Житомирської області.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 496-р «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році», збільшено обсяги освітньої субвенції для бюджетів Барашівської ОТГ у сумі 2820,1 тис. грн та Семенівської ОТГ у сумі 2658,7 тис. грн, разом із тим,  зменшено по районному бюджету Ємільчинського району у сумі 2628,0 тис. грн.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.10.2019 № 993-р «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році», збільшено обсяги освітньої субвенції для бюджетів Городницької ОТГ у сумі 1664,7 тис. грн, Лугинської ОТГ – 5478,8 тис. грн, Словечанської ОТГ – 2930,9 тис. грн.

 Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 1107-р «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році», збільшено обсяги освітньої субвенції для бюджетів Лугинського району у сумі 610,0 тис. грн, Баранівської ОТГ – 1580,0 тис. грн, Хорошівської ОТГ – 1970,0 тис. грн та Овруцької ОТГ - 1640,0 тис. грн за рахунок перерозподілу залишку коштів освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників інклюзивно-ресурсних центрів, який не буде використаний у поточному році.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2