Максим Вілівчук: Необхідно підтримати малі фермерські господарства, надаючи їм покращений насіннєвий матеріал для збільшення врожаю

01Заступник голови обласної ради Максим Вілівчук ознайомився з базою Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України, що є утримувачем генетичного банку картоплі України, який нараховує 3016 зразків.

Селекціонерами інституту створено понад 100 сортів картоплі різних груп стиглості і господарського призначення, до Державного Реєстру сортів рослин України внесено 47 сортів селекції інституту.

Заступник голови обласної ради розповів, що у планах напрацювати проєкт рішення щодо відшкодування якісного насіннєвого матеріалу та ягідних культур для малих фермерських та сімейних  господарств з полями до 2 га.

«Один з пріоритетів розвитку країни лишається агросектор, і нинішній час господарствам непросто розпочати і рентабельно працювати. Картопля є одним із найбільш цінних і стратегічно важливих після зерна видів сільськогосподарської продукції в Україні, що забезпечує продовольчу безпеку держави. Основним трендом на ринку є відновлення темпів зростання внутрішнього фонду споживання картоплі, зменшення імпорту та нарощення її експорту, а також підвищення обсягу переробки на нехарчові цілі. Підтримка, яку ми плануємо надати, дасть поштовх і страховку для розвитку підприємців та дозволить використати землі для українців і забезпечення їх продуктами харчування та підтримати доступну цінову політику на ринку. Водночас значний економічний ефект для держави ґрунтується на налагодженні та збільшенні обсягів експорту картоплі, що за умов створення відповідних інституційних засад забезпечить підвищення доходів від її вирощування та дасть підтримку розвитку індустріального картоплярства в сільськогосподарських підприємствах», - зазначив Максим Вілівчук.

Довідково. Інститут картоплярства є провідною установою, яка проводить наукові дослідження з питань картоплярства і здійснює науковий супровід галузі за такими напрямами, як біо- та ДНК-технології, селекція, насінництво, оздоровлення та прискорене розмноження оздоровленого садивного матеріалу, діагностика латентної форми ураження фітопатогенами, технології та захисту рослин, законодавча робота та розробка програм розвитку галузі картоплярства. Так, Інститутом картоплярства НААН України було висаджено експериментальне поле з вирощування картоплі з крапельним поливом, де врожай з 1 га склав рекордних 102 т.

 

  

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2